AKTUALITĀTES

Panorāma: HIV ārstēšana tikai uz mūžu
14.01.2018

Vai jābūt ļoti slimam, lai drīkstētu saņemt valsts apmaksātu ārstēšanu? Šādu jautājumu jau gadiem uzdevuši ar imūndeficīta vīrusu jeb HIV inficētie Latvijas iedzīvotāji. Raidījumā Defacto par savu negatīvo pieredzi dalījās arī kāda paciente. Iespējams tieši viņa sakustinājusi ūdeņus un amatpersonas uzlabojušas ārstēšanās kārtību.

Lasīt vairāk ...


Šodien esam pavadījuši mūžībā kolēģi, draugu, neaizmirstamu cilvēku - Rudīti Danovsku 13.01.2018

«Mēs nonākam tuvākā kontaktā ar narkotiku lietotājiem, un tas jau ir solis uz priekšu. Viņi nav no tiem, kas skrien uz sociālajiem dienestiem pēc palīdzības; tātad jāiet mums. Cenšamies motivēt, lai viņi sāktu ārstēties un izietu rehabilitāciju, bet nevaram pavicināt ar burvju nūjiņu un teikt – viss, nelietojiet no rītdienas! Mūsu mērķis ir darīt visu iespējamo, lai narkotiku lietotāji nodarītu pēc iespējas mazāku ļaunumu citiem, neinficētu ar HIV sevi un citus, un lai šļirces nemētātos apkārt.» Rudīte Danovska.

Es tagad aizeju,
bet ne jau prom,
es aizeju tepat – 
ar citām puķēm,
citu sauli,
ar citu zemi parunāt.  
     

Rudīte dzīvoja šai zemē 39 gadus 

 


Dr. Inga Ažiņa aicina pacientus pieteikties ārstēšanai 11.01.2018

“Mēs aicinām visus HIV pacientus, kas līdz šim nav varējuši saņemt terapiju šūnu skaita ierobežojuma dēļ, izmantot valsts sniegto iespēju un uzsākt ārstēšanos. Pacientiem ir jāvēršas Latvijas Infektoloģijas centrā, lai veiktu analīzes, noskaidrotu pašreizējo veselības stāvokli un, ja nepieciešams, sāktu lietot zāles,” aicina Inga Ažiņa, RAKUS Latvijas Infektoloģijas centra Infektoloģijas poliklīnikas vadītāja.Rezervētās receptes - svarīgi zināšanai HIV-pozitīvajiem cilvēkiem! 10.01.2018

Gadījumos, kad pacientam vajadzīgas, piemēram, kādas īpaši dārgas zāles, kuras aptieka netur savos krājumos - tādi arī ir visi ARV-medikamenti,- aptiekai ir iespēja ar pacienta piekrišanu rezervēt recepti. Tas nozīmē, ka recepte tiek aizturēta konkrētajā aptiekā līdz brīdim, kad tā saņems no lieltirgotavas attiecīgās zāles, un pacients šīs zāles varēs izņemt tikai šajā aptiekā. E-veselības portālā izvietotajos materiālos ir pieejams skaidrojums, kā korekti pabeigt darbu ar recepti, kas bijusi rezervēta.Rudīte Danovska
09.01.2018

Rudīte Danovska (09.11.1978. - 09.01.2018.): florbols, sociālais darbs, HIV-profilakse, ieslodzīto izglītošana, izdzīvošanas nometnes bērniem un pusaudžiem, krīzes centrs «Mīlgrāvis», dienas centrs «Ābeļzieds»... Vēl ļoti-ļoti daudz kas cits. Tikai rakstu internetā par to ir ļoti maz - Rudīte bija uz rezultātu vērsta darba cilvēks. Uz darba augļiem, nevis uz publicitāti.

Lasīt vairāk ...


Igaunijas HIV aktualitātes
08.01.2018

2017. gadā Igaunijā HIV diagnosticēja 219 cilvēkiem, bet AIDS konstatēja 20 gadījumos. Tas nozīmē, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, saslimšana ar AIDS ir samazinājusies divas reizes.

Lasīt vairāk ...


Paplašina emtricitabīna un tenofovīra kombinācijas pielietojumu 08.01.2018

Ar 09. janvāri pie diagnozes Z20.6 «Iespēja inficēties un kontakts ar humānā imūndeficīta vīrusu (HIV)» valsts kompensēs medikamentu Emtricitabinum/Tenofovirum. Izrakstīšanas nosacījumi: «Izraksta infektologs vai pediatrs saskaņā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infektologu konsīlija slēdzienu.» Šiem pašiem nolūkiem jau kompensē medikamentus Lamivudinum, Lamivudinum/Zidovudinum, Lopinavirum/Ritonavirum, Zidovudinum. Vairāk par SSK-10 kodiem «XXI Faktori, kas ietekmē veselību un saskari ar veselības aprūpes darbiniekiem (Z00-Z99)» šeit>>>Statīni HIV-pozitīvajiem
08.01.2018

Gada nogalē uzreiz divās publikācijās tika pievērsta uzmanība tam, ka cilvēki, kuri dzīvo ar HIV, nepietiekamā daudzumā izmanto statīnu preparātus, kas domāti lipīdu profila korekcijai.

Lasīt vairāk ...


Par Ņujorkas pilsētas padomes galvu izraudzīts HIV-pozitīvs gejs
08.01.2018

48 no 50 Ņujorkas pilsētas padomes locekļiem nobalsojuši par jaunā spīkera kandidatūru. Par to kļuvis HIV-pozitīvais homoseksuālis Korijs Džonsons. Jaunais padomes vadītājs ir pirmais štata politiķis, kurš atklājis savu HIV statusu.

Lasīt vairāk ...


NRA: Jautājumi un atbildes par e-receptēm
05.01.2018

Lēmumu par receptes izrakstīšanu pieņem ārstniecības persona, taču e-recepti var izrakstīt bez ārsta apmeklējuma un viens no šādiem pieļaujamiem gadījumiem ir zāļu izrakstīšana hroniski slimam pacientam. Par to nav jāmaksā arī pacienta iemaksa. Ar ārstu pacients var sazināties pa tālruni vai e-pastā, bet par to jāvienojas ar ģimenes ārstu.

Lasīt vairāk ...


Kas jāzina
04.01.2018

Daudziem medikamentiem joprojām būs nepieciešama arī drukātā recepte, piemēram, individuāli kompensējamām zālēm, M saraksta zālēm, tāpat arī gadījumos, ja zāles pacientam kompensē apdrošināšanas sabiedrība, vai persona nav reģistrēta iedzīvotāju reģistrā, kā arī tad, ja zāles ir izrakstītas personīgai lietošanai, bet tās izrakstījis ārsts, kurš nestrādā ārstniecības iestādē.

Lasīt vairāk ...


Ataksija - neiroloģisks simptoms 03.01.2018

Ataksija tulkojumā no grieķu valodas nozīmē kārtības trūkumu. Tas ir neiroloģisks simptoms, kas izpaužas ar kustību, koordinācijas un līdzsvara traucējumiem. Slimnieka kustības ir neveiklas, locekļi nespēj precīzi sasniegt mērķi. Ataksija ir viens no biežākajiem neiroloģiskiem traucējumiem pacientiem visā pasaulē, un to var izraisīt vairāki iemesli, tostarp dažādas infekcijas, piemēram, vējbakas, HIV, sifiliss, Laimas slimība. Lasiet pilnu rakstu: Ārsts.lv | «Ataksija» | Jolanta Umure, ārste, rezidente neiroloģijā | http://arsts.lv/jaunumi/jolanta-umure-ataksija |Ar 1. janvāri valsts pilnībā apmaksā vairākus medikamentus 02.01.2018

Ar 01. janvāri zāļu holesterīna samazināšanai - atorvastatīna, simvastatīna, rosuvastatīna - iegādes cenu HIV-pozitīvajiem cilvēkiem pilnībā kompensē valsts. Izrakstīšanas nosacījumi: «Izraksta infektologs vai pediatrs pacientiem, kuriem kopējais holesterīns ir lielāks par 4,5 mmol/l vai zema blīvuma lipoproteīnu holesterīns ir lielāks par 2,5 mmol/l.» Tāpat preparāts tenofovīrs tiek kompensēts vispārējā kārtībā pacientiem ar hronisku B hepatituIzrakstīšanas nosacījumi: «Izraksta infektologs, hepatologs saskaņā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vai P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas konsīlija slēdzienu, vai Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, hepatologs terapijas ar Lamivudinum neefektivitātes gadījumā.» Medikamenti valganciklovīrs (citomegalovīrusa infekcijas ārstēšanai un profilaksei) un klaritromicīns (antibiotika) turpmāk arī tiks kompensēti vispārējā kārtībā HIV-pozitīvajiem cilvēkiemIzrakstīšanas nosacījumi: «Izraksta infektologs vai pediatrs.» Recenzija uz 120 sitieniem minūtē
01.01.2018

120 sitieni minūtē ir spraiga, traģiska un dziļi cilvēcīga filma, kas balstīta iesaistīto atmiņās par kustības Act-Up darbību 20. gs. 90. gados. Filmas varoņi ir daudzi un atšķirīgi – grupas locekļu vidū ir gan ar HIV inficētie, gan viņu tuvinieki, gan citi cilvēki, kas dažādu iemeslu dēļ izjūt solidaritāti ar HIV slimniekiem. Katram ir savs, traģisks stāsts par attiecībām ar šo vīrusu, filma nemanāmi transformējas no grupas portreta līdz individuālas traģēdijas atainojumam.

Lasīt vairāk ...


Laimīgu Jauno gadu! 31.12.2017

Sirsnīgi sveicam biedrus, kolēģus, sadarbības partnerus un atbalstītājus!
Biedrība «Apvienība HIV.LV»

 

 Veselības ministrija par seksualitāti beidzot plāno runāt skaļāk
29.12.2017

<... „Tieši nākamajā gadā mēs plānojam lielu apjomīgu kampaņu attiecībā uz seksuālo un reproduktīvo veselību,” norāda Veselības ministrijas pārstāve Santa Līviņa. “Kampaņu būs vērsta, pirmkārt, uz atbildīgu attiecību veidošanu un uz prezervatīvu kā vienīgo līdzekli, kas paglābj no visām seksuāli transmisīvajām infekcijām, un tieši liels uzsvars tiks likts uz HIV infekciju,” bilst Līviņa. ...>

Lasīt vairāk ...


Katrs pats pieņem lēmumus un ir atbildīgs par savu rīcību un savu dzīvi
28.12.2017

Ārsti lieto speciālu terminu „HIV-statuss”, kurš norāda uz imūndeficīta vīrusa esamību vai neesamību cilvēka organismā. Pozitīvs statuss nozīmē, ka HIV atrodas cilvēka organismā, negatīvs – ka vīrusa asinīs nav. Cilvēkus, kuru organismā atrodas HIV, pieņemts saukt par HIV-pozitīviem cilvēkiem vai cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV. Cilvēkus, kam HIV nav atrasts, sauc par HIV-negatīviem.

Lasīt vairāk ...


Ministrijas veikums
28.12.2017

Papildu finansējums piešķirts C hepatīta, vēža, Krona slimības, psoriāzes un HIV/AIDS ārstēšanai. Krona slimības, psoriāzes un čūlainā kolīta ārstēšanā valsts kompensācijas apmērs tiks palielināts no 75% līdz 100% un jāsaka - beidzot!

Lasīt vairāk ...


Es neesmu Tev bīstams
23.12.2017

Jauna «Apvienības HIV.LV» brošūra izdota ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu un būs pieejama interesentiem janvārī. Brošūra izdota divās valodās - latviešu un krievu. Šī brošūra tiek izplatīta bezmaksas. Ja vēlaties saņemt šo izdevumu, uzrakstiet vēstuli uz biedrības e-pastu.

Lasīt vairāk ...


D vitamīns pasargā no elpceļu infekcijām
22.12.2017

D vitamīnu dabiskā veidā cilvēki uzņem no saules gaismas. Elpceļu slimības biežāk sastopamas rudenī un ziemā – tieši tad, kad samazinās iespēja uzņemt D vitamīnu dabiskā veidā no saules stariem. Pētījumā pierādīts, ka D vitamīns palielina antibakteriālo peptīdu līmeni plaušās, tādējādi samazinot elpceļu slimību risku.

Lasīt vairāk ...

Pēc datuma
2018 (14)   
 -- Janvāris (14)   
2017 (355)   
 -- Decembris (36)   
 -- Novembris (21)   
 -- Oktobris (28)   
 -- Septembris (36)   
 -- Augusts (29)   
 -- Jūlijs (13)   
 -- Jūnijs (32)   
 -- Maijs (30)   
 -- Aprīlis (29)   
 -- Marts (33)   
 -- Februāris (37)   
 -- Janvāris (31)   
2016 (341)   
 -- Decembris (31)   
 -- Novembris (44)   
 -- Oktobris (27)   
 -- Septembris (35)   
 -- Augusts (19)   
 -- Jūlijs (26)   
 -- Jūnijs (24)   
 -- Maijs (34)   
 -- Aprīlis (24)   
 -- Marts (27)   
 -- Februāris (23)   
 -- Janvāris (27)   
2015 (337)   
 -- Decembris (27)   
 -- Novembris (42)   
 -- Oktobris (22)   
 -- Septembris (27)   
 -- Augusts (28)   
 -- Jūlijs (34)   
 -- Jūnijs (31)   
 -- Maijs (24)   
 -- Aprīlis (37)   
 -- Marts (23)   
 -- Februāris (29)   
 -- Janvāris (13)   
2014 (322)   
 -- Decembris (41)   
 -- Novembris (22)   
 -- Oktobris (31)   
 -- Septembris (28)   
 -- Augusts (27)   
 -- Jūlijs (30)   
 -- Jūnijs (22)   
 -- Maijs (14)   
 -- Aprīlis (25)   
 -- Marts (33)   
 -- Februāris (22)   
 -- Janvāris (27)   
2013 (371)   
 -- Decembris (20)   
 -- Novembris (33)   
 -- Oktobris (43)   
 -- Septembris (45)   
 -- Augusts (18)   
 -- Jūlijs (38)   
 -- Jūnijs (16)   
 -- Maijs (37)   
 -- Aprīlis (32)   
 -- Marts (29)   
 -- Februāris (30)   
 -- Janvāris (30)   
2012 (386)   
 -- Decembris (33)   
 -- Novembris (35)   
 -- Oktobris (36)   
 -- Septembris (29)   
 -- Augusts (27)   
 -- Jūlijs (28)   
 -- Jūnijs (34)   
 -- Maijs (35)   
 -- Aprīlis (22)   
 -- Marts (31)   
 -- Februāris (34)   
 -- Janvāris (42)   
2011 (430)   
 -- Decembris (43)   
 -- Novembris (49)   
 -- Oktobris (42)   
 -- Septembris (29)   
 -- Augusts (29)   
 -- Jūlijs (39)   
 -- Jūnijs (35)   
 -- Maijs (27)   
 -- Aprīlis (33)   
 -- Marts (38)   
 -- Februāris (28)   
 -- Janvāris (38)   
Gaismas iela 19 k-8, 201, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv