AKTUALITĀTES
   
87085

Akūta nepieciešamība pēc precīzām rekomendācijām
Apskatīt komentārus (0)


19.07.2018


Avots:  Life4me+ | «Eksperti izstāstīja par krūts barošanu nenosakāmas vīrusu slodzes gadījumā» |  https://life4me.plus/ru/news/e-kspertyi-rasskazali-o-grudnom-vskarmlivanii-pri-neopredelyaemoy-nagruzke-vich/ |  
Patlaban ir akūta nepieciešamība pēc precīzām rekomendācijām, kā ar krūti barot zīdaini mātēm, kas dzīvo ar HIV un kam ir nenosakāma vīrusu slodze, žurnālā Lancet pavēstīja zinātnieku grupa. Speciālisti norāda, ka N=N fakts vien nav pietiekams pierādījums tam, ka nenosakāmas vīrusu slodzes gadījumā māte ar krūts pienu nevarētu inficēt zīdaini. Kaut inficēšanās risks, iespējams, ir neliels, ja HIV pozitīvai sievietei ir nenosakāma vīrusu slodze, autori norāda uz virkni jautājumu, kam vajadzētu pievērst īpašu uzmanību.
---------------------
Kāds monitorings ir jāiziet ar krūti barojošai HIV pozitīvai sievietei?
Praksē joprojām trūkst datu, kas noteiktu HIV pozitīvo sieviešu, kas baro ar krūti, kontroles formas un iespējamos riskus, kas var saglabāties, kaut gan ir nenosakāma vīrusu slodze.
---------------------
Vai varētu būt, ka plazmā vai krūts pienā pastāvot noteiktam HIV līmenim, vīruss netiek nodots tālāk?
Virknē pētījumu tika pierādīts, ka barojošu sieviešu pienā var konstatēt HIV pat tad, ja viņām plazmā ir nenosakāma vīrusu slodze.
---------------------
Vai antiretrovīrusu preparāti var apslāpēt iekššūnu HIV?
Kā uzskata speciālisti, risks nodot HIV infekciju ar mātes pienu, kaut plazmā ir apslāpēts vīruss, iespējams, ir tā sekas, ka krūts pienā ir šūnu vīruss.
HIV var būt iekššūnu un ārpusšūnu, ja to satur imūnsistēmas šūnas tādas kā CD4-limfocīts vīrusa DNS formā.
Mātes piens saturs vairākus šūnu tipus, kas var būt latenti inficēti ar HIV. Tās satur ilgi dzīvojošās CD4 šūnas, kas savukārt satur provīrusa DNS, kas nereplicējas un tāpēc ir nejutīgas pret antiretrovīrusu preparātiem.
Zinātnieki norāda, ka ir nepieciešami papildu pētījumi, lai noskaidrotu, vai ilgstoša antiretrovīrusu terapija pirms krūts barošanas varētu būt metode, kā samazināt vīrusa šūnu līmeni krūts pienā.
*********************
Source: «Does U=U for breastfeeding mothers and infants? Researchers highlight unanswered questions» | http://www.aidsmap.com/Does-UU-for-breastfeeding-mothers-and-infants-Researchers-highlight-unanswered-questions/page/3305996/ |
... Research is urgently needed to provide clear recommendations on breastfeeding to mothers with HIV who have an undetectable viral load on antiretroviral treatment, a group of researchers say in the journal The Lancet HIV.
They say that “There is insufficient evidence to state that U=U [undetectable equals untransmittable] in the context of breastfeeding”. Although the risk of transmission is probably small if women have suppressed viral load, the authors highlight a number of research questions that still need to be addressed in order to give evidence-based advice. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv