AKTUALITĀTES
   
87141

Diskusija par C hepatīta ārstēšanu un izplatības ierobežošanu
Apskatīt komentārus (0)


24.07.2018


(Relīzi atsūtīja Slimību Profilakses un kontroles centrs)
Informācija medijiem
23.07.2018
Šo piektdien, 27. jūlijā, norisināsies diskusija par C hepatīta ārstēšanu un izplatības ierobežošanu
Kā ik gadu, arī šogad visā pasaulē, tostarp Latvijā, tiks atzīmēta Pasaules Hepatīta diena. Turpinot iepriekšējos gados uzsākto tradīciju, C hepatīta pacientu apvienība organizē diskusiju “Par dzīvi bez C hepatīta”. Lai arī beidzot var apgalvot, ka Latvijā ir nodrošināts pietiekams finansējums C hepatīta izskaušanai, slimības ārstēšanas jomā joprojām ir būtiski izaicinājumi. Diskusijas mērķis ir informēt sabiedrību par C hepatīta profilaksi, sasniegtajiem ārstēšanas mērķiem, kā arī vienoties par turpmākajiem soļiem, lai izdotos realizēt pieņemto rīcības plānu C hepatīta izplatības ierobežošanai.
Pirmo reizi, kopš valsts ķērusies pie C hepatīta apkarošanas, varam atzinīgi teikt, ka situācijas risināšanai piešķirts atbilstošs finanšu resurss. Pēdējo trīs gadu laikā ārstēšanai atvēlētais budžets ir teju pieckāršots. Savukārt medicīnas inovācijas ir sniegušas mūsdienīgus medikamentus, kuru efektivitāte tuvojas 100%, līdz ar to ārstēšana ir salīdzinoši viegla un neilga. Tomēr lielā pacientu skaita dēļ (tiek lēsts, ka Latvijā ir līdz pat 50 000 inficēto) īpaša nozīme pievēršama ārstniecības un administratīvā procesa optimizēšanai, lai ar infekcijas slimību spētu cīnīties pēc iespējas straujāk.
Aicinām mediju pārstāvjus un interesentus piedalīties diskusijā š.g. 27.jūlijā, laikā no plkst. 12.00 līdz 14.00 Birojnīcā, Berga Bazārā, Dzirnavu ielā 84 k-2, Rīgā. Pasākumā gan pirms, gan pēc diskusijas ikvienam būs iespēja veikt bezmaksas C hepatīta eksprestestu.
Kopā ar valsts iestāžu pārstāvjiem, kā arī nozares vadošajiem ārstiem, tiks apspriestas šādas tēmas:  
- Valsts plāni būtiski paplašināt to C Hepatīta pacientu loku, kas var saņemt valsts apmaksātu ārstēšanu. Atgādinājumam – līdz šim ierobežoto finanšu resursu dēļ valsts apmaksātā ārstēšanā priekšroka bija smagāk slimajiem, liekot pacientiem agrīnākās slimības fāzēs gaidīt savu kārtu garajā ārstēšanas rindā. 
- Galvenās nepilnības efektīvai cīņai ar C hepatītu: infektologu noslogotība administratīvo iestāžu kapacitātes nepietiekamība, kā arī iespējamie risinājumi papildspēku iesaistei reģionos. Šeit jāmin arī valsts apmaksātu izmeklējumu nepieejamība, liekot pacientiem izvēlēties privātā ārstniecības sektora piedāvājumu. 
- Pacientu pašiniciatīva garo rindu risināšanā – orģinālo medikamentu lētāku kopiju iegāde ārpus Eiropas Savienības robežām. Diskusijā tiks apskatīts pacientu rīcības likumiskais aspekts, riskiem, ko pacients uzņemas, un tiesībām no kurām viņam jāatsakās, sperot šādu soli. Diskusiju papildinās gan advokātu biroja “Sorainen” izpētītā informācija, gan stāstījums par ārstu pieredzēto un pacientu piedzīvoto. Mērķis – padarīt pacienta izvēli informētāku un pēc iespējas mazāk bīstamu.
- Atskats uz līdz šim paveikto C hepatīta apkarošanā Latvijā, jaunākie statistikas dati, kā arī atbildīgo iestāžu uzsāktie un vēl ieplānotie darbi sistēmas pilnveidošanā.
Ik gadu jūlija beigās tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena. Tās ietvaros tiek īstenotas aktivitātes, lai pievērstu sabiedrības uzmanību C hepatīta radītajiem draudiem, kā arī profilaktiskajiem pasākumiem C hepatīta izplatības ierobežošanai. C hepatīta pacientu apvienība, kas ir viena no Pasaules Hepatīta dienas īstenotājām Latvijā, ir dibināta 2004. gadā, un jau 13 gadus tā cīnās par pacientu tiesībām un hepatīta izskaušanu.
Plašākai informācijai:
Kristaps Kaugurs
C hepatīta pacientu apvienības pārstāvis
Tālr. 28321777, E-pasts: hepatitabiedriba@gmail.com
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv