AKTUALITĀTES
   
102784

Jaunumi veselības aprūpē
Apskatīt komentārus (0)


25.10.2018


Par būtiskākām izmaiņām vairāk lasiet: | LA.lv | http://veselam.la.lv/izmainas-veselibas-aprupe | NVD | Pilns apkopojums par izmaiņām veselības aprūpes organizēšanas un samaksas kārtībā | http://vmnvd.gov.lv/uploads/files/5bbf37177b24d.docx |
Lai reģistrētos vai pārreģistrētos pie ģimenes ārsta, turpmāk būs jāizmanto vienotā veselības nozares elektroniskās informācijas sistēma jeb e–veselība vai valsts pārvaldes pakalpojumu portāls “www.latvija.lv”. Personīgi vērsties pie ģimenes ārsta un noslēgt rakstisku vienošanos, kā to varēja izdarīt līdz šim, turpmāk varēs tikai tad, ja reģistrēties elektroniski nav iespējams, piemēram, pacientam nav datora ar interneta pieslēgumu.
Ģimenes ārstam savā pacientu sarakstā obligāti būs jāpiereģistrē pacienti, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas ārsta darbības pamatteritorijā (iepriekš reģistrācija tika veikta atbilstoši pacienta faktiskajai dzīvesvietai), bet pie pacientiem ar psihiskiem traucējumiem nepieciešamības gadījumā būs jādodas arī mājas vizītēs.
Turpmāk ģimenes ārsta praksē nodarbinātiem ārsta palīgiem (feldšeriem) un māsām būs tiesības ārstu uzraudzībā izrakstīt pacientiem receptes kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču saņemšanai. Arī elektrokardiogrammas ģimenes ārsta praksē pacientiem varēs veikt daudz biežāk, jo Nacionālais veselības dienests tās apmaksās ne tikai cilvēkiem ar noteiktām diagnozēm, piemēram, sirds un asinsvadu slimībām.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv