AKTUALITĀTES
   
87580

Kijevas ģimenes ārsti sniedz jaunus pakalpojumus
Apskatīt komentārus (0)


24.08.2018


Kijevā ārsti savus pacientus sākuši testēt uz HIV infekciju. Ģimenes ārstam ir iespēja pieņemšanas laikā savā kabinetā veikt pacientam eksprestestu uz HIV infekciju. Desmit rajonos ir modernizēti ārstu infektologu kabineti. Tagad viņi HIV inficētajiem sniegs antiretrovīrusu terapiju (ARVT) un medicīnisko palīdzību. Tāpat aptiekās tagad varēs pret ārsta recepti saņemt ARVT preparātus. Pie sava ģimenes ārsta varēs arī saņemt aizvietojošo terapiju (metadonu).
Ir cerības, ka, zinot par iespēju pie sava ģimenes ārsta bez maksas veikt testēšanu uz HIV, cilvēki to sāks uztvert kā rutīnas procedūru. Testēšanu var veikt pēc brīvas izvēles, ierodoties pie sava ģimenes ārsta. Savukārt ārstiem rekomendēts pievērst uzmanību ne vien pacienta vēlmei veikt testu, bet arī klīniskajiem rādītājiem. Dažkārt slimnieks nesaprot, ka viņam vajadzētu testēties uz HIV infekciju, taču viņa veselības stāvoklis norāda uz šādu nepieciešamību. Tajā skaitā jostas roze vai vairākkārtēja sirgšana ar plaušu karsoni var būt HIV infekcijas simptomi. Vai arī cilvēkam ir stomatīts – tas arī ir simptoms. Ārsts pārzina HIV infekcijas klīniskās izpausmes, viņam ir uzstājīgi jārekomendē veikt testu, ja ir atbilstoša simptomātika.
No pilsētas budžeta eksprestestu iegādei tikai atvēlēti vairāk nekā 6 miljoni grivnu. 
Vairāk lasiet krievu valodā saitē UKRinform | «В Киеве ввели новую систему выявления ВИЧ-инфекции» | https://www.ukrinform.ru/rubric-kyiv/2523517-v-kieve-vveli-novuu-sistemu-vyavlenia-vicinfekcii.html |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv