AKTUALITĀTES
   
45595

Ne soli tuvāk
Apskatīt komentārus (0)


31.05.2014


OGRENET: Pēc metadona devas Ogres narkomāniem jādodas uz Salaspili
Uzskaitē SIA „Ogres rajona slimnīca” Ambulatorās aprūpes nodaļā ir ap 300 narkomānu un apmēram tikpat daudz gadījuma lietotāju.
Palīdzības iespējas narkotiku lietotājiem ir ierobežotas. Vispirms tāpēc, ka lielākajai daļai trūkst motivācijas meklēt ceļus, kā tikt vaļā no šīs mokošās verdzības.
Viens no veidiem, kā palīdzēt heroīna lietotājiem, ir metadona terapija. Metadons Latvijā apstiprināts kā ārstniecības līdzeklis heroīna atkarības ārstēšanai.
Ogres novada iedzīvotājiem tuvākā vieta, kur metadona terapija šobrīd pieejama, ir Salaspils – SIA „Salaspils veselības centrs”. Cilvēkiem, kas iesaistījušies šajā metadona programmā, katru rītu jādodas uz Salaspili, lai saņemtu kārtējo medikamenta devu.
Diemžēl aizvien pieaugošās biļešu cenas sabiedriskajā transportā, lai no kādas attālākas Ogres novada vietas tiktu līdz Salaspilij, daļai liek aizmirst par ārstēšanos, un dzīve turpinās jau ierastajās sliedēs. Metadona terapijas kabinets Ogrē narkomānijas problēmu varētu sākt risināt vismaz no seku gala, jo nerisināta tā pati no sevis neizbeigsies – pieradums ir pārāk spēcīgs.
Atkarība aizēno arī bailes inficēties ar HIV vai C hepatītu – šīs slimības intravenozo narkotiku lietotāju vidū kļūst aizvien biežākas.
SIA „Ogres rajona slimnīca” uzskata, ka iniciatīvai jānāk no narkologu puses.
Narkoloģijas medicīnas centrs „Varavīksne” šobrīd metadona programmu Ogrē nepiedāvā.
(Pilns raksts saitē
http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/18309)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv