AKTUALITĀTES
   
102814

Neapcērp mani! Man ir tiesības uz bezmaksas veselības aprūpi. Es negribu mirt!
Apskatīt komentārus (0)


29.10.2018


AIDS fondu ACT UP London un NHS Anti-Swindle Team aktīvisti sarīkoja akciju filmas "Bohēmista rapsodija" (Bohemian Rhapsody) pirmizrādes laikā Londonā. Filma stāsta par grupas "Queen" solistu Frediju Merkūriju. Tiesību aizstāvji bija uzvilkuši T-kreklus ar uzrakstiem: "Fredijs Merkūrijs bija HIV-pozitīvs migrants!", "Pirmskontakta profilakse glābj dzīvību" un vēl citiem. Mītiņa organizētāji centās pievērst uzmanību vienai no neaizsargātākajām cilvēku grupām – migrantiem ar HIV statusu. Aktīvisti protestēja pret Lielbritānijas Veselības aizsardzības nacionālā dienesta plāniem samazināt izdevumus, kas paredzēti medicīniskā palīdzības sniegšanai bēgļiem.
Mītiņa laikā tiesībsargi izpildīja hitu "Don’t Stop Me Now" ("Neapturi mani"), mainot vārdus tajā uz "Don’t Cut Me Now" ("Neapcērp mani").
"Neapcērp mani! Man ir tiesības uz bezmaksas veselības aprūpi, jo man nemaz nav naudas," tiek dziedāts dziesmā migranta vārdā. "Neapcērp mani! Es negribu mirt!"
Fredijs Merkūrijs ir dzimis Zanzibārā persiešu ģimenē, viņa īstais vārds ir Faruhs Bulsara. Kad 1964. gadā britu valdība Zanzibāru nodeva arābu sultāna valdījumā, Merkūrija ģimene bija spiesta bēgt uz Lielbritāniju... 1991. gadā mūziķis 45 gadu vecumā  nomira no pneimonijas, kas attīstījās uz AIDS fona.
**********************
Lasiet pilnu rakstu: Jauns.lv | «Bohēmists Fredijs Merkūrijs un viņa rapsodija – rokmūzikas leģenda uz lielā ekrāna» | http://jauns.lv/raksts/izklaide/301916-bohemists-fredijs-merkurijs-un-vina-rapsodija-rokmuzikas-legenda-uz-liela-ekrana |
<... “Joprojām ir grūti atbildēt par to, kas tieši lika mums iesaistīties šajā filmā,” atzīstas grupas “Queen” ģitārists Braiens Mejs, “Manuprāt, mēs sākotnēji nevēlējāmies to darīt tāpēc, ka neticējām godīgai filmai par Frediju Merkūriju. Daudzu gadu garumā jau tika apspriesta doma par šādu filmu, līdz mēs laikam beidzot sapratām, ka ja mēs nepiedalīsimies, tad nāks kāds cits un apgriezīs kājām gaisā visu to, ko mums ir atstājis Fredijs un ko mēs zinām par viņu.” Tas nav nekāds pārsteigums, ka Fredijs Merkūrijs joprojām ieņem īpašu vietu Braiena Meja sirdī. “Ir pārāk daudz atmiņu, kuras ir saistītas ar Frediju,” stāsta Mejs, “Es atceros to viņa smīniņu sejā un viņa dzirkstošās acis. Un tad viņš varēja pateikt kaut ko pilnīgi nepiemērotu un ļaunu. Bet viņš bija tikai smieklīgs un jauks un viņa dabā nekad nebija ne mazākās domas kādam nodarīt pāri. Viņš bija ļoti ātras dabas un viņa reakcija bieži vien bija spontāna un neapdomāta, taču īstenībā viņš bija ļoti kautrīgs un kluss – ja bija jāpieņem grūts lēmums, viņš to izdarīja un tad vairs nevēlējās par to dzirdēt. Fredijs vienmēr zināja, ko viņš grib un viņam vienmēr bija gatavs risinājums, kā izkļūt no vienas vai otras situācijas.”
“Filmas “Bohēmista rapsodija” (“Bohemian Rhapsody”) veidotāji izdarīja ar šo projektu maksimālo, ko vien varēja izdarīt,” atzinīgi izsakās grupas “Queen” bundzinieks Rodžers Teilors, “Aktieris Rami Maleks mūs uzrunāja no pirmā brīža, kad ieraudzījām viņu atlasē uz Fredija Merkūrija lomas izpildītāju. Mēs burtiski saskatījām Frediju viņā un sajutām cik ļoti pašu Rami tas viss aizrauj. Arī pārējie aktieri, kuri bija atlasīti, lai atveidotu mūs – viņi bija lieliski ar to, ka nevis spēlēja, bet pilnībā noticēja tam, ka viņi patiešām ir no “Queen” – viņi dzīvoja, jutās un izskatījās gluži kā mēs. Brīžiem pat bija neērti skatīties, cik ļoti precīzi viņi mūs atveidoja.” ...>
**********************
«Es negrasos izmainīt pasauli. Pats galvenais priekš manis ir laime – būt laimīgam un baudīt dzīvi. Es gribu priecāties par dzīvi ar pilnu jaudu visus tos gadus, kuri man vēl ir palikuši ko dzīvot. Es nedomāju par to, vai par mani atcerēsies pēc manas nāves. Tā jau vairs nav mana darīšana, jo es būšu miris un man būs vienalga…» /Fredijs Merkūrijs/


Filmas "Bohēmista rapsodija" treileris (LAT/RUS subtitri):

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv