AKTUALITĀTES
   
102865

Nenosakāmu – trīs mēnešu laikā
Apskatīt komentārus (0)


31.10.2018


Nenosakāmas vīrusu slodzes sasniegšana absolūti visiem pacientiem trīs mēnešu laikā pēc HIV diagnozes noteikšanas – tam vajadzētu būt oficiāli pasludinātam mērķim ASV Nacionālajā HIV/AIDS stratēģijā.
Šī mērķa sasniegšana ir pilnībā iespējama, tā ka laika posmā no 2007. gada līdz 2016. gadam ASV no 9% līdz 39% ir palielinājies to cilvēku skaits, kam ir nenosakāma vīrusu slodze trīs mēnešu laikā pēc HIV diagnozes noteikšanas.
Kopš 2011. gada ASV ārstēšanas vadlīnijās ir noteikts, ka HIV-pozitīvajiem cilvēkiem ir jāsaņem ART, neatkarīgi no šūnu CD4 skaita un negaidot to samazināšanos, turklāt uzreiz pēc tam, kad pacientam ir diagnosticēts HIV.
Tam, ka tiek samazināts laiks no diagnozes noteikšanas līdz vīrusa nomākšanai, ir gan individuāla, gan sociāla nozīme sabiedrības veselības jomā, jo ievērojami samazinās risks, ka varētu attīstīties nopietnas slimības, bet cilvēki, kuri saņem ART un ir sasnieguši nenosakāmu vīrusu slodzi, nevar HIV nodot saviem seksa partneriem.
Pašlaik ASV Nacionālā HIV/AIDS stratēģija  nosaka mērķus, ka 85% cilvēku sāk saņemt ART pirmajā mēnesī pēc diagnozes noteikšanas, 90% no viņiem līdzestīgi turpina terapiju, bet 80% cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV, tiek nomākts vīruss.
*****************
Source: NAM Aidsmap | Michael Carter | Viral suppression within three months of HIV diagnosis should be a policy target, NYC officials say» | https://bit.ly/2OYqPqA |
<... An undetectable viral load within three months of HIV diagnosis should be added as a target to the US National HIV/AIDS Strategy, public health officials from New York City argue in The Journal of Infectious Diseases. They showed that improvement in this target is feasible, with the proportion of people virally suppressed within three months of diagnosis increasing from 9% in 2007 to 39% in 2016. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv