AKTUALITĀTES
   
103268

Uz pacientu vērsta aprūpe
Apskatīt komentārus (0)


22.11.2018


Avots: A-Slimnīca | «Norisināsies 3. Baltijas valstu simpozijs par tuberkulozes diagnostikas un ārstēšanas uzlabošanu» | https://www.aslimnica.lv/lv/jaunumi/norisinasies-3-baltijas-valstu-simpozijs-par-tuberkulozes-diagnostikas-un-arstesanas |
Andra Cīrule, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” galvenā ārste: „Pēdējo desmit gadu laikā visās trīs Baltijas valstīs ir panākts ievērojams tuberkulozes un multirezistentās tuberkulozes un tās izraisīto nāves gadījumu skaita samazinājums. Tomēr joprojām pastāv nopietni izaicinājumi šīs slimības kontrolē – Latvija un Lietuva joprojām ir starp sešām Eiropas Savienības valstīm ar augstāko reģistrēto tuberkulozes un tās multirezistentās formas gadījumu skaitu. Tāpat vienlaicīga saslimstība ar tuberkulozi un HIV ir nopietna problēma visās trīs Baltijas valstīs. Tomēr labā ziņa ir tā, ka pēdējās dekādēs šīs slimības diagnostikā un pacientu ārstēšanā ir pieejamas vairākas būtiskas inovācijas. Simpozijā mēģināsim rasts atbildes uz to, kāds ceļš turpmāk būtu jāizvēlas Baltijas valstīm.”
Simpoziju rīko Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Pasaules Veselības organizācijas Sadarbības centrs, Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība sadarbībā ar Tartu universitātes slimnīcu un Lietuvas veselības zinātņu universitātes slimnīcas Kauņas klīniku. Simpozijā piedalīsies vairāk nekā 70 dalībnieki no Baltijas valstīm un starptautiskie lektori no Pasaules Veselības organizācijas un Karaliskā Nīderlandes Tuberkulozes fonda.
Simpozijs norisināsies “AVALON Hotel & Conferences” telpās, Rīgā, 13.janvāra ielā 19. Atklāšana 23. novembrī plkst. 11:30.

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv