AKTUALITĀTES
   
102685

Vai taisnība, ka HIV inficētie, kuri lieto zāles, nevar inficēt citus?
Apskatīt komentārus (0)


21.10.2018


HIV ir neizāŗstējama slimība. Vismaz pagaidām. Bet, ja inficētais lieto viņam izrakstītās zāles (tā saukto antiretrovīrusu terapiju), viņš desmitiem gadu var justies pietiekai labi. Turklāt maksimāli samazinās risks, ka HIV pozitīvais cilvēks inficēs savu dzimumpartneri – pat neaizsargāta dzimumkontakta laikā. 
HIV pozitīvajiem paņem asinis analīzēm. Nosaka vīrusa daudzumu 1ml asiņu. Ja rādītājs ir zemāks nekā 40 kopijas uz 1 ml, tā ir nenosakāma vīrusu slodze un tādā gadījumā HIV pozitīvais cilvēks neaizsargāta dzimumkontakta laikā nevar vīrusu nodot citam. Lai nodotu vīrusu tālāk, tā daudzumam 1 ml asiņu jābūt 10 000 un vairāk kopiju, norādīts dažādos zinātniskos pētījumos.
Šajā sakarā daudzās pasaules valstīs pastāvīgi tiek veikti pētījumi.
2018. gadā ir publicēti pieci zinātniskie darbi. Vienā no apjomīgiem pētījumiem, kas notika vairākās valstīs, piedalījās pieci tūkstoši pāru. Katrā no tiem viens cilvēks bija HIV inficēts, bet ar nenosakāmu vīrusu slodzi. Neviens no viņiem vīrusu nenodeva savam partnerim vai partnerei.
Tomēr nedrīkst apgalvot, ka HIV pozitīvs cilvēks ar nenosakāmu vīrusu slodzi vispār nespētu inficēt citus. Piemēram, pārlejot asinis, inficēšanās var notikt.
Patlaban starp narkotiku lietotājiem notiek ilgstoši pētījumi, vai infekciju iespējams nodot ar injekciju starpniecību. Pagaidām šis jautājums – vai vīrusu iespējams nodot, ja ir nenosakāma vīrusu slodze, - paliek atklāts. Taču, kas attiecas uz dzimumkontaktu, viss ir vienkārši: nenosakāma – tātad, nenododama.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv