AKTUALITĀTES
   

Meditēšana spēj vājināt cilvēka imūndeficīta vīrusa postošo iedarbību
Apskatīt komentārus (0)


28.03.2011


Kalifornijas zinātnieki ar eksperimentu palīdzību apstiprinājuši, ka meditācija un prasme pārvaldīt stresu mazina HIV kaitīgo iedarbību.
Meditēšana spēj vājināt cilvēka imūndeficīta vīrusa postošo iedarbību. Pie šāda secinājuma nonākuši Kalifornijas universitātes Psihoneiroimunuloģijas centra zinātnieki.
Kā zināms, meditācija ir ļoti efektīvs veids, lai mazinātu stresu. Iemācoties kontrolēt savu stresu, HIV inficētie spēj jūtami mazināt vīrusa postošo ietekmi uz organismu.
Lieta tāda, ka stress paātrina T – limfocītu (imūnsistēmas šūnas, kas nodrošina to šūnu, kuras nes svešus antigēnus, atpazīšanu un iznīcināšanu) bojā eju organismā. Līdz ar to stress ir uz vienu roku ar vīrusu imūndeficītu.
Eksperimenta laikā tika izpētīti 48 HIV inficētu pacientu dati. Daži no slimniekiem astoņas nedēļas regulāri nodarbojās ar meditāciju, bet pārējie saņēma HIV ārstēšanas standartterapiju.
Atklājās, ka to asinīs, kas nodarbojās ar meditāciju, salīdzinājumā ar pārējo grupu netika novērota ievērojama šūnu bojā eja. Nākotnē zinātnieki ir iecerējuši  skanēt galvas smadzenes, lai varētu noteikt, kāpēc novērojama šāda parādība, raksta MIGNews, atsaucoties uz The Epoch Times. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv