Cietumu ziņas
   
39685

IeVP: Olaines cietumā ieslodzītos ārstēs no narkotisko un psihotropo vielu atkarības
Apskatīt komentārus (0)


02.11.2013


Šā gada 18. septembrī sākta Tieslietu ministrijas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Latvijas korekcijas dienestu un Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu reforma” ietvaros Ieslodzījuma vietu pārvaldes projekta „Jaunas nodaļas izveide Olaines cietumā, ieskaitot būvniecību un personāla apmācību” (Nr. LV08/2) īstenošana.
Projekta mērķis ir izveidot sistēmu darbam ar atkarīgajiem ieslodzītajiem, nodrošināt personāla sagatavošanu darbam ar atkarīgajiem, radīt atbilstošu vidi, nodrošināt ieslodzīto resocializācijas programmu izstrādi un īstenošanu. Projekta ietvaros tiks apmācīti 240 darbinieki.
2010. gadā veikts pētījums „Narkotiku lietošanas izplatība ieslodzījuma vietās Latvijā”. Dati liecina, ka pirms ieslodzījuma narkotiskās vielas ir pamēģinājuši 66,1% ieslodzīto jeb 3012 personas. Savukārt 17,8% notiesāto ir norādījuši, ka narkotiskās vielas viņi ir lietojuši ieslodzījuma vietā. Ik gadu, veicot kompleksos pasākumus, ieslodzījuma vietu darbinieki atrod un atsavina vairāk nekā kilogramu narkotisko un psihotropo vielu. Kā liecina dažādu pētījumu dati, cietumos biežāk nekā citviet sabiedrībā narkotikas lieto injekciju veidā. Cietumos ir arī vairāki citi negatīvi faktori: tetovēšanās, kas raksturīga cietumu subkultūrai, ieslodzīto higiēnas apstākļi, veselības aprūpes un ilgtspējīgu terapijas programmu trūkums. Tas palielina risku inficēties ar dažādām infekcijas slimībām. 2010. gada laikā ieslodzītajiem tika konstatētas šādas infekcijas slimības: HIV - 657 gadījumos, AIDS – 120 gadījumos, hronisks vīruss B hepatīts – 60 gadījumos, hronisks vīruss C hepatīts – 405 gadījumos.
Projekta īstenošanas laiks ir no šā gada 18. septembra līdz 2016. gada 31. aprīlim. Tā īstenošanai saņemts atbalsts no Norvēģijas ar Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību. Norvēģijas finanšu instrumenta finansējums ir 85% un valsts budžeta līdzfinansējums ir 15%. Projekta finansējums ir 8277294 EUR.
(
www.ievp.gov.lv)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv