Cietumu ziņas
   
39509

VM par trūkumiem ieslodzīto veselības aprūpes jomā
Apskatīt komentārus (0)


25.10.2013


Veselības ministrijas "Informatīvais ziņojums par normatīvo regulējumu un praksi ieslodzīto personu iesniegumu izskatīšanas kārtībai Veselības inspekcijā gadījumos, kas saistīti ar ieslodzīto personu nopietnu un akūtu saslimšanu", saitē http://www.mk.gov.lv/doc/2005/VMInf_181013.1900.docx
****************************************************************
Saskata trūkumus ieslodzīto veselības aizsardzības jomā |
http://www.medicine.lv/raksti/saskata-trukumus-ieslodzito-veselibas-aizsardzibas-joma
Veselības ministrija (VM) konstatējusi vairākus trūkumus ieslodzīto veselības aizsardzības jomā un plāno lūgt valdību stiprināt Veselības inspekcijas (VI) kapacitāti to novēršanai.
Ministrija valdībai sagatavojusi informatīvo ziņojumu, kurā skaidro, ka pērn VI no ieslodzījuma vietām saņemto iesniegumu skaits par veselības aprūpes kvalitāti pieaudzis par 40%. Turklāt palielinājies arī iesniegumos iekļautās informācijas apjoms, kas pagarina to izskatīšanu.
Pēdējo piecu gadu laikā VI izskatījusi kopumā 1113 ieslodzīto personu iesniegumu veselības aprūpes kvalitātes jomā, no kuriem 20 atzīti par pamatotiem. Veiktas kopumā 362 ekspertīzes un 473 pārbaudes, kā arī sagatavotas 448 atbildes vēstules.
Savukārt sabiedrības veselības jomā pēdējo piecu gadu laikā VI saņēmusi 64 ieslodzīto iesniegumus, no kuriem 20 atzīti par pamatotiem. Ieslodzītie sūdzējušies gan par higiēnas prasību pārkāpumiem, gan grauzēju un insektu esamību, kā arī nekvalitatīvu dzeramo ūdeni, troksni un gaisa piesārņojumu.
Ņemot vērā pieaugošo iesniegumu skaitu, VM uzskata, ka būtu lietderīgi veselības aprūpes profesionālās darbības kontroli ieslodzījuma vietu ārstniecības iestādēs veikt biežāk nekā līdz šim. Šobrīd kontroles ambulatorajās ārstniecības iestādēs VI plāno tikai reizi piecos gados.
Ministrija ziņojumā uzsver, ka VI darbinieku resursi ir nepietiekoši, lai nodrošinātu biežākas kontroles ārstniecības iestādēs, kā arī savlaicīgāku saņemto iesniegumu izskatīšanu. Patlaban VI Veselības aprūpes kvalitātes kontroles nodaļā strādā tikai 15 eksperti, kuri nodrošina iesniegumu un sūdzību izskatīšanu visā valstī, tostarp no ieslodzījuma vietām saņemto.
VM aprēķinājusi, ka VI papildus nepieciešamas četras amata vietas, kuru uzturēšanai 2015.gadā būtu jāparedz 91 447 eiro (64 269 lati), bet 2016.gadā 86 351 eiro (60 687 lati).
Vienlaikus VM cer, ka ieslodzīto personu veselības aprūpes organizēšanu nākotnē uzlabos ieslodzīto veselības aprūpes modeļa izstrāde, kas ietvers arī Latvijas Cietumu slimnīcas attīstības modeli. Šis uzdevums ir noteikts valdības rīcības plānā, un šobrīd ir uzsākta Ieslodzīto veselības aprūpes koncepcijas izstrāde, skaidro VM.
Minētās problēmas VM izklāstījusi informatīvajā ziņojumā "Par normatīvo regulējumu un praksi ieslodzīto personu iesniegumu izskatīšanas kārtībai Veselības inspekcijā gadījumos, kas saistīti ar ieslodzīto personu nopietnu un akūtu saslimšanu", kas 24. oktobrī izsludināts valsts sekretāru sanāksmē.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv